Kontejner ISO 1C přepravní nádrž pitné vody

Kontejner ISO 1C přepravní nádrž pitné vody

Kontejner ISO 1C přepravní nádrž pitné vody je určen k plnění, přepravě a výdeji pitné vody např. do kontejnerů ISO 1C sestava VARNA, sanitárního kontejneru a dalších kontejnerů např. z komplexu polní nemocnice.

Kontejner je vyráběn i v modifikaci Přepravní nádrž pitné vody s úpravnou vody AQUASAFE pro případy, kdy je vstupní voda mikrobiálně závadná. Systémem desinfekce vody lze vodu i konzervovat, tj. skladovat po dobu několik měsíců, aniž by došlo k jejímu znehodnocení.

 

KONTEJNER ISO 1C PŘEPRAVNÍ NÁDRŽ PITNÉ VODY (dále jen kontejner) je svým konstrukčním řešením a technologickým vybavením určen k plnění, přepravě a výdeji pitné vody o max. objemu 8m3 se spotřebou do 24 hod. Zajišťuje výdej pitné vody např. do kontejnerů SESTAVY VARNA, SANITÁRNÍCH KONTEJNERŮ, POLNÍ NEMOCNICE apod.

KONTEJNER ISO 1C PŘEPRVNÍ NÁDRŽ PITNÉ VODY, katalogové číslo majetku 0118008270025. Vyrábí se podle technických podmínek TP-KAR-BOX 045-01 schválených MO pro sériovou výrobu zohledňující STANAG 2828. Kontejner je zaveden do používání v AČR čj.11054/50-2001-8082 z 26.11.2001.

Přepravitelnost kontejneru

Ministerstvo dopravy České republiky vydalo výrobci KAR-BOX Hořice "Osvědčení o schválení technické způsobilosti typu výměnné nástavby č. N-1285" čj. 17876/98-112 podle ustanovení §2 odst.1 zákona č. 38/1995 Sb., o technických podmínkách provozu silničních vozidel na pozemních komunikacích a podle §19 vyhlášky Md č. 102/1995 Sb., kde je kontejner ISO 1C PŘEPRAVNÍ NÁDRŽ PITNÉ VODY zařazen jako "výměnná nástavba" a "Rozhodnutí o změně schválení technické způsobilosti typu samostatného technického celku vozidla č. N-1285", podle kterého KAR-BOX odběrateli vystavuje na tyto kontejnery (výměnné nástavby) "Technické osvědčení samostatného technického celku" a "Výpis z technického osvědčení samostatného technického celku".

Na železničních prostředcích je přepravitelný jako "KONTEJNER". Na lodních dopravních prostředcích je přepravitelný jako kontejner s vyznačeným omezením (stohovatelnost do čtyř vrstev).

Stohovatelnost kontejneru

Kontejner je stohovatelný ve čtyřech vrstvách na sebe při plném zatížení za dodržení ČSN ISO 3874.

Manipulovatelnost kontejneru

Kontejner je manipulovatelný podle ČSN ISO 3874 všemi prostředky schválenými pro kategorii kontejnerů ISO 1C:

  • bočním překladačem kontejnerů s manipulačním prostředkem KLAUS na podvozku TATRA T-815 26 06 81 36255 - 8x8.2 a VOLVO Fl 12 - 8x4
  • nosičem kontejneru T-815 MK IV MULTILIFT 26 OR 81 36255 - 8x8.2 s adaptérem uchycení za čelní dolní a horní rohové prvky, kde při nakládce dochází k náklonu kontejneru v úhlu 30°
  • při použití přepravní plošiny FLAT "M" a Přepravní plošiny 20 - VP pevně spojené s vojenským podvozkem TATRA T-815 26265 8x8.1R -Přepravní plošina 20 - VP
  • při použití přepravní plošiny FLAT "M" manipulovatelné a přepravitelné nosičem kontejneru T-815 MK IV MULTILIFT 26 OR 81 36255 - 8x8.2 bez adaptéru
  • pomocí bočních zdvihacích vidlic k tomu účelu určených

Označení kontejneru

Kontejner je označen dle ČSN ISO 6346 a na základě osvědčení ČLPR Praha TZ-0638/04 z 27.12.2004 štítkem "CSC".

Základní technické provedení

Kontejner je vyroben na základě aprobace podniku na výrobu kontejnerů vydané ČLPR Praha ve shodě s technickými předpisy dle ČSN ISO 668, ČSN ISO 1161 a zkoušen dle ČSN ISO 1496-1 pro síly vznikající při silniční, železniční a námořní přepravě.

Vnitřní obvodový a střešní prostor je vyplněn izolačními sendvičovými panely o síle 40 mm z polyuretanové pěny ELASTOPOR SH 226/003. Potahový materiál izolačních panelů je povrchově upravený hliníkový plech o tloušťce 0,8 mm.

Podlahu tvoří izotermické podlahové panely s překližkou a vrchní vrstvou z protiskluzové polyuretanové pryskyřice. Síla podlahových panelů je 50 mm.

Vstup do kontejneru je bočními jednokřídlými dveřmi. Vstupní část se nachází uprostřed kontejneru. Zde je umístěna technologie vodního hospodářství. Uvnitř vlevo a vpravo jsou dvě plastové nádrže. Pro montáž nádrží je kontejner na každém čele vybaven dvoukřídlými dveřmi, které se otevírají zvenčí pomocí tyčových uzávěrů. Za zadními dvoukřídlými dveřmi nad nádrží je umístěno příslušenství kontejneru elektro, za předními dveřmi je umístěno příslušenství k čištění nádrží a úklidové prostředky. Kontejner je uvnitř elektricky vytápěn stropními topnými panely.

Vodní hospodářství

Kontejner je vybaven dvěma kusy plastových nádrží o objemu 2x4m3. Nádrže jsou svařeny z plastu s atestem pro přímý styk s pitnou vodou. Každá z nádrží je vybavena 2 ks odnímatelných vík. Další výbavou každé nádrže tvoří systém vnitřních přepážek, stavoznak, přepadová trubice s vývodem do vypouštěcího potrubí, rozvod vzduchu pro čeření vody, plovák pro vložení tablet na úpravu pitné vody a odvzdušňovací ventily. Vnitřní vodní rozvod je osazen třemi samonasávacími čerpadly GRUNDFOS a umožňuje plnění nádrží a výdej pitné vody. Jeho součástí je kompresor pro zabezpečení čeření vody. Pro vypouštění zbytku pitné vody, dezinfekčního roztoku a oplachové vody lze kontejner připojit na kontejner ISO 1CX Jímka pomocí spojky s bajonetovým uzávěrem.

Schrány elektrické instalace

Na pravé straně kontejneru nahoře je schránka elektrické instalace rozdělená na dvě části. V levé schráně je přívodka 32 A/415 V/ 5 p a zásuvka 16 A/250 V. V pravé schráně je rozvaděč elektrické instalace s jištěním a ovládáním jednotlivých obvodů el. instalace kontejneru. Na sloupku schrány je označeno uzemňovací místo. Všechny prostory kontejneru jsou osvětleny.

Schrány vodního hospodářství

Pod schránou elektrické instalace jsou dvě schrány vodního hospodářství. Horní schrána vodního hospodářství obsahuje 2 ks ventilů G2 pro tlakové plnění nádrží a 3 ks ventilů G1 pro výdej tlakové vody.Ve schráně je také police pro uložení výbavy.

Dolní schrána vodního hospodářství obsahuje ventil G1 pro plnění nádrží pomocí sacího čerpadla a ventil G2 pro vyprazdňování nádrží.

Speciální výbava kontejneru

Kontejner je vybaven zařízením, prostředky a ochrannými pomůckami, které umožňují provádět čištění a dezinfekci stěn vnitřního prostoru plastových nádrží.

Rozměry kontejneru vnější
Délka 6 058 mm
Šířka 2 438 mm
Výška 2 438 mm
Rozměry kontejneru vnitřní
Délka min. 5 856 mm
Šířka min. 2 176 mm
Výška min. 2 062 mm
Hmotnost kontejneru 4 900 kg ± 5%
Maximální celková hmotnost 14 900 kg

Klimatické podmínky provozu

Kontejner je provozovatelný v makroklimatické oblasti s klimatem N 14 (ČSN 038206), tj. při:

  • teplotách s krajními teplotami -30°C až +52°C
  • relativní vlhkosti vzduchu do 90% při teplotě +30°C
  • rychlosti proudění vzduchu do 20 m.s-1 ze všech směrů
  • atmosférických srážkách v podobě deště o intenzitě 3 mm za minutu dopadajícího pod úhlem 30° ve všech směrech

Servisní činnost a opravy

Veškeré záruční opravy, pozáruční servis, revize kontejneru a revize elektroinstalace výhradně zajišťuje výrobce.

Soubory ke staženíNovinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

© 2019, KARBOX s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑