Kontejner nouzového přežití

Kontejner nouzového přežití

Kontejner nouzového přežití je určen k použití při zásazích složek integrovaného záchranného systému. Komplex pro nouzové přežití minimálně 25 osob se skládá z 1 ks kontejneru a 1 ks stanu.

Kontejner je sestaven ze sendvičových panelů vypěněných polyuretanovou pěnou, které zajišťují dostatečnou pevnost a tepelnou izolaci celého kontejneru a je vyroben ověřenou technologií firmy KAR-BOX.Vnitřní potahový Al plech je povrchově upraven bílou akrylátovou barvou. Nástavba odpovídá schválení Ministerstva dopravy a spojů ČR splňuje vyhlášku č.301/2001 Sb. Je klasifikován jako výměnná nástavba.MDaS ČR vydalo osvědčení o schválení technické způsobilosti typu výměnné nástavby č.N-1285, č.j.17876/98-112 z 25.2.1998. Kontejner je vybaven hákovým mechanismem flat pro jednoramenný nosič dle normy DIN 30722.

Kontejner pro nouzové přežití konstrukcí a provedením odpovídá požadavkům pro zásah při mimořádné události.Vnější povrchová úprava kontejneru je provedena akrylátovou barvou v odstínu dle požadavku zákazníka. Podlaha je zhotovena z podlahových sendvičových panelů o tloušťce 50 mm.Vrchní povrch podlahy tvoří podlahová krytina PVC ALTRO. Kontejner je vybaven zdroji elektrické energie, tepla a vody. Elektrorozvod včetně rozvaděče zajišťuje vnitřní a vnější osvětlení kontejneru, zapojení spotřebičů a požadovaného osvětlení vnějšího prostoru přenosnými elektrickými lampami a ozvučení venkovního prostoru. Kontejner je možné napojit na vnější zdroj elektrické energie a rovněž na vnější přívod vody. Střecha je pochůzná a vstup na ni je umožněn žebříkem, který je upevněn na přední stěně kontejneru. Levá i pravá boční stěna může být upravena pro připojení stanového přístřešku. K výbavě kontejneru náleží prodlužovací kabel, uzemňovací kabel, propojovací uzemňovací vodič, prodlužovací kabel s bubnem, zemnící kolíky, hadice na odčerpávání odpadní vody, hadice na napouštění vody.

Kontejner je členěn na tři části:

Hygienická část

Hygienická část kontejneru je rozdělena na dvě části, které jsou samostatně přístupné z pravé i levé boční strany kontejneru jednokřídlovými uzamykatelnými dveřmi. Každý prostor hygienické části je v základním provedení vybaven ekologickým WC s umývadlem nebo může být vybaven sprchovým koutem.V prostoru mezi oběma kabinkami jsou umístěny nádrže na vodu (čistá + odpadní). Naplnění nádrže čistou vodou lze provést z vnějšího zdroje (vodovod) nebo z cisterny. Vyprázdnění nádrže s odpadní vodou se provádí pomocí čerpadla umístěného uvnitř nádrže. Součástí dodávky je hadice na odčerpávání kalů. Oba prostory jsou vytápěny elektrickým přímotopem s možností odvětrání.

Kuchyňský prostor

Prostřední část kontejneru - kuchyňský prostor - slouží k ohřevu stravy a přípravě nápojů. K tomuto účelu odpovídá vnitřní výbava těmito elektrickými spotřebiči:

lednice 1 ks
mikrovlnná trouba 1 ks
rychlovarná konvice 1 ks
elektrický dvouvařič 1 ks

V tomto prostoru je dále umístěna kuchyňská linka se dřezem a průtokovým ohřívačem vody, rozvodem vody a elektrickým ohřívačem na vodu. Splašková voda je odváděna pomocí čerpadla do nádrže určené pro tyto účely. Skříňky slouží pro uskladnění potravin a kuchyňského nádobí pro jednorázové použití.Vstup do kuchyňského prostoru je zajištěn jednokřídlovými uzamykatelnými dveřmi s výklopným oknem umístěnými na levé straně kontejneru po směru jízdy. Toto okno po otevření slouží jako výdejní okénko pro výdej stravy a nápojů. Na protější straně je umístěno posuvné okno. Kuchyňská část je oddělena od skladovacího prostoru pevnou panelovou příčkou. V případě požadavku zákazníka na vybavení komplexu pro nouzové přežití rádiem a televizorem bývá tato výbava uložena v tomto prostoru.

Skladovací prostor

Ve skladovacím prostoru je uskladněna elektrocentrála (uložení elektrocentrály je možné řešit i samostatnou schránou přístupnou z vnější strany kontejneru), stan včetně příslušenství, stoly, židle, skládací lůžka a další materiál dle požadavku zákazníka. Regály určené k uskladnění materiálu jsou vybaveny zařízením k zajištění uskladněného materiálu při jízdě.

Vstup do skladovacího prostoru kontejneru je umožněn zadním výklopným čelem. Zadní čelo kontejneru je výklopné směrem vzhůru pomocí plynových vzpěr a tvoří stříšku přechodového (propojovacího) prostoru mezi kontejnerem a stanem. Součástí dodávky je propojovací tunel, který se upevňuje na vyklápěcí zadní čelo (dveře).

Nafukovací stan

Složený stan v přepravním obalu je uskladněn ve skladovacím prostoru kontejneru. Nafukovací systém je dvoukomorový a je vybaven přetlakovým ventilem. Tubusy jsou vyrobeny z oboustranně opryžovaného polyamidového textilu. Střecha je sešita z polyesterové mřížkové tkaniny opatřené polyuretanovým hliníkovým nátěrem. Švy jsou utěsněny přelepením. Podlaha je vyrobena z oboustranně oplachtovaného polyamidového textilu. Napínací lana zajišťují stabilitu stanu. Stan je vybaven termoizolační vložkou. Sestavený pak bude sloužit pro minimálně 25 sedících osob a 3 ležící osoby na skládacích lůžkách. Lůžka jsou oddělena od ostatního prostoru textilními oddělovacími stěnami.Vnitřní osvětlení a topení ve stanu je zajištěno. K výbavě nafukovacího stanu patří kompresor a topení. Teplý vzduch z vytápěcího agregátu na lehký topný olej se přivádí do stanu pomocí spirálové hadice. Barva stanu - dle požadavku zákazníka.

Vnější rozměry kontejneru včetně flatu
Délka 5 910 mm
Šířka 2 450 mm
Výška 2 405 mm
Rozměry kontejneru vnitřní
Délka min. 5 520 mm
Šířka min. 2 360 mm
Výška min. 2 040 mm
Hmotnost kontejneru 6 500 kg

Servisní činnost a opravy

Veškeré záruční opravy, pozáruční servis, revize kontejneru a revize elektroinstalace výhradně zajišťuje výrobce.

Fotogalerie

Kontejner nouzového přežití

Kontejner nouzového přežití

Kontejner nouzového přežití

Kontejner nouzového přežití

Kontejner nouzového přežití

Kontejner nouzového přežití

Soubory ke staženíNovinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

© 2020, KARBOX s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑